Thanksgiving Day traditions wouldn’t be complete without high school football!

Watch WBZ-TV highlights here:

There were more than 100 games played in eastern and central Massachusetts.

Check here for scores and highlights!

 

Team Team Winner Score
Worcester Tech Abby Kelly Foster Worcester Tech 42-3
Atlantis Randolph Randolph 41-0
Coyle-Cassidy Nantucket Nantucket 21-14
Ayer-Shirley/Bromfield Littleton Littleton 38-0
St. Bernard’s North Middlesex North Middlesex 47-25
Bishop Fenwick Malden Catholic Bishop Fenwick 46-18
Old Colony Tri County Tri County 30-28
Austin Prep St. Mary’s Austin Prep 32-14
Nashoba Valley Tech Montachusett Monty 20-0
Lowell Catholic Greater Lowell Tech Greater Lowell 35-0
Apponequet Old Rochester Old Rochester 28-17
Auburn Holy Name Auburn 23-12
St. John Paul II Monomoy Monomoy 19-6
Burncoat Doherty Doherty 47-6
Worcester North Worcester South Worcester South 49-0
Excel/Burke East Boston East Boston 36-14
Hamilton-Wenham Ipswich H-W 21-6
Cohasset Hull Cohasset 38-6
Medway Millis/Norfolk County Medway 28-7
Holyoke South Hadley South Hadley 50-26
Barnstable Falmouth Barnstable 47-14
Marlborough Hudson Marlborough 42-13
Lincoln-Sudbury Newton South Newton South 24-15
Acton-Boxborough Westford Academy A-B 21-0
Franklin King Philip King Philip 14-0
Essex Tech Northeast Metro Northeast 38-7
Wareham Bourne Bourne 43-0
Revere Winthrop Revere 40-19
Oliver Ames Sharon Oliver Ames 34-0
Wilmington Tewksbury Tewksbury 28-13
Chelmsford Billerica Billerica 21-19
Seekonk Dighton-Rehoboth Dighton-Rehoboth 27-18
Middleboro Carver/Sacred Heart Middleboro 33-7
Athol Mahar Regional Mahar Regional 43-6
Brookline Newton North Newton North 42-8
Masconomet Everett Everett 41-7
Archbishop Williams Cardinal Spellman Cardinal Spellman 35-8
Bishop Feehan Bishop Stang Feehan 7-0
Lunenburg Oakmont Oakmont 34-0
Norwood Dedham Norwood 10-7
Brighton/Green Academy/Lyon Pilot Chelsea Brighton/Green Academy/Lyon Pilot 6-0
Oxford Bay Path Oxford 26-14
Groton-Dunstable Tyngsborough Tyngsborough 24-13
Malden Medford Malden 29-0
Somerset Berkley Joseph Case Somerset Berkley 53-14
Weymouth Walpole Walpole 29-0
Dover-Sherborn Medfield Medfield 34-14
Upper Cape Tech Cape Cod Regional Tech Upper Cape Tech 30-0
Palmer/Monson Ludlow Ludlow 41-8
Grafton Millbury Millbury 13-10
Bristol-Plymouth Blue Hills Blue Hills 38-0
Amesbury Newburyport Newburyport 34-20
Bellingham Norton Norton 14-13
Swampscott Marblehead Marblehead 22-16
Wayland Weston Wayland 41-6
Lowell Haverhill Haverhill 28-7
Nipmuc Blackstone Valley Blackstone Valley 35-7
Fitchburg Leominster Leominster 7-0
Dartmouth Fairhaven Dartmouth 41-0
Peabody Saugus Peabody 20-7
Ashland Hopkinton Hopkinton 26-7
Pentucket Regional Triton Pentucket 34-7
Xaverian St. John’s Prep SJP 35-0
Tech Boston Cathedral/Cristo Rey n/a CANCELLED
Attleboro North Attleboro Attleboro 13-7
Sutton/Douglas Blackstone-Millville/Hopedale B-M 46-0
Greater Lawrence Tech Whittier Whittier 28-14
Westborough Algonquin Algonquin 24-7
Framingham Natick Natick 34-12
Methuen Dracut Methuen 50-0
Lynn English Lynn Classical Classical 22-9
Minuteman Mystic Valley M-V 28-7
Arlington Waltham Arlington 28-13
Silver Lake Pembroke Silver Lake 54-0
Lawrence Central Catholic Central Catholic 23-14
Beverly Salem Beverly 48-8
Duxbury Marshfield Marshfield 41-0
Whitman-Hanson Abington Abington 27-14
Boston Latin Academy O’Bryant Latin 13-7
Brockton Bridgewater-Raynham B-R 49-36
Hingham Scituate Scituate 27-14
Rockland East Bridgewater Rockland 48-14
Westwood Holliston Holliston 50-0
Boston Latin School Boston English/New Mission Latin 16-6
Mansfield Foxborough Mansfield 22-12
Andover North Andover Andover 41-8
Norwell Hanover Hanover 28-0
Nashoba Regional Clinton Nashoba 34-0
Easthampton/ Hampshire Northampton/ Hopkins Academy Northampton/ Hopkins Academy 20-0
North Quincy Quincy Quincy 20-6
Quaboag Regional Ware Ware 8-0
Holbrook/Avon South Shore Voc-Tech South Shore Voc-Tech 14-0
Somerville Cambridge Rindge & Latin Cambridge Rindge & Latin 28-21
Murdock Narragansett Narragansett 33-0
Westfield Minnechaug Minnechaug 28-7
West Bridgewater Southeastern Regional West Bridgewater 42-0
Diman Regional Greater New Bedford Greater New Bedford 52-0
Needham Wellesley Wellesley 27-0
Stoughton Canton Canton 30-8
Bedford Concord-Carlisle C-C 42-14
Nauset Dennis-Yarmouth D-Y 41-0
Wachusett Shrewsbury Shrewsbury 20-14
Northbridge Uxbridge Northbridge 27-7
Stoneham Reading Memorial Stoneham 37-6
Bartlett Southbridge Bartlett 48-36
Chicopee Chicopee Comp Comp 42-6
Tantasqua Shepherd Hill Shepherd Hill 37-14
Leicester David Prouty Leicester 33-0
Arlington Catholic Shawsheen Valley Tech Shawsheen Valley Tech 14-8
Wakefield Memorial Melrose Melrose 35-7
New Bedford Durfee New Bedford 25-6
Watertown Belmont Belmont 24-14
Lexington Burlington Lexington 49-20
Boston College High Catholic Memorial C-M 19-14
Machester Essex/Rockport Georgetown Machester Essex/Rockport 28-12
Greenfield Turners Falls n/a
Woburn Winchester Winchester 14-7
Lynnfield North Reading North Reading 21-19
St. John’s (Shrewsbury) St. Peter-Marian St. John’s (Shrewsbury) 35-12
Braintree Milton Milton 19-7
Mashpee Sandwich Mashpee 24-7
Assabet Valley Regional West Boylston/Tahanto West Boylston/Tahanto 28-26
Danvers Gloucester Danvers 61-12
Plymouth North Plymouth South North 49-0
Greater Lowell Lowell Catholic Greater Lowell 35-0
Marlborough Hudson Marlborough 42-13