Thanksgiving Day traditions wouldn’t be complete without high school football!

There are more than 100 games set to played on Turkey Day (and the days before) in Eastern and Central Massachusetts, so check here for all the scores!

 

 

 

Team Team Winner Score
Burke West Roxbury  West Roxbury 24-6
Foxboro Mansfield  Foxboro 35-33 (3 OT)
South Community Worcester North  Worcester North 44-14
Xaverian St. John’s Prep  Xaverian 14-12
Lunenburg Quabbin Regional  Lunenburg 52-14
Cambridge R&L Somerville  Somerville 23-19
Lawrence Central Catholic  Central Catholic 39-12
St. Bernard’s North Middlesex  St. Bernard’s 36-15
Archbishop Williams Cardinal Spellman  Cardinal Spellman 22-21
Montachusett Nashoba Valley Tech  Nashoba Tech 18-14
North Andover Andover  North Andover 41-27
Lowell Catholic Greater Lowell  Lowell Catholic 28-18
Old Colony Tri County  Tri County 46-14
Ipswich Hamilton-Wenham  Ipswich 36-0
West Boylston/Tahanto Assabet Valley  West Boylston 30-18
Framingham Natick  Framingham 14-6
Catholic Memorial BC High  Catholic Memorial 37-15
Malden Catholic Waltham  Waltham 13-0
Arlington Catholic Arlington  Arlington 21-20
Hopkinton Ashland  Hopkinton 21-6
Mahar Regional Athol  Mahar 28-0
North Attleboro Attleboro  North Attleboro 20-7
Littleton Ayer Shirley/Bromfield  Littleton 20-14
Falmouth Barnstable  Falmouth 36-14
Southbridge Bartlett  Bartlett 42-0
Concord-Carlisle Bedford  Concord-Carlisle 49-12
Norton Bellingham  Bellingham 9-7
Watertown Belmont  Belmont 33-20
Salem Beverly  Beverly 14-7
Bishop Stang Bishop Feehan  Bishop Feehan 23-9
Seekonk Dighton-Rehoboth  Dighton-Rehoboth 33-0
Milton Braintree  Braintree 35-21
Blue Hills Bristol-Plymouth  Bristol-Plymouth 20-16
Bridgewater- Raynham Brockton  Brockton 13-10
Burncoat Doherty  Doherty 47-14
Westford Academy Acton-Boxboro  Acton-Boxboro 35-19
Middleboro Carver/Sacred Heart  Middleboro 27-6
Tech Boston Cathedral/Cristol Rey  Tech Boston 48-6
Billerica Chelmsford  Chelmsford 6-0
Brighton/Green Acad/Lyon Pilot Chelsea  Brighton 42-0
Chicopee Comp. Chicopee  Chicopee Comp. 54-6
Clinton Nashoba Regional  Nashoba Regional 21-0
Hull Cohasset  Cohasset 26-21
Coyle-Cassidy Taunton  Taunton 34-0
Gloucester Danvers  Danvers 20-0
Fairhaven Dartmouth  Dartmouth 14-13
Greater New Bedford Diman Regional  Greater New Bedford 19-8
Medfield Dover-Sherborn  Dover-Sherborn 17-0
Marshfield Duxbury  Duxbury 42-22
Oakmont Gardner  Oakmont 56-6
Millbury Grafton  Grafton 28-0
Tyngsborough Groton-Dunstable  Tyngsborough 32-7
Northeast Metro Essex Tech  Northeast 40-6
Scituate Hingham  Scituate 28-26
Randolph Atlantis  Randolph 12-8
King Philip Franklin  King Philip 23-16
Boston English Boston Latin  Boston Latin 20-16
St. Peter – Marian St. John’s – Shrewsbury  St. John’s 49-26
David Prouty Leicester  Leicester 40-0
Fitchburg Leominster  Leominster 36-0
Burlington Lexington  Lexington 40-27
Newton South Lincoln-Sudbury  Lincoln-Sudbury 49-14
Haverhill Lowell  Lowell 24-8
Lynn English Lynn Classical  Lynn English 12-0
Lynnfield North Reading  North Reading 32-0
Medford Malden  Malden 28-24
Georgetown Manchester Essex/Rockport  Manchester Essex 38-8
Hudson Marlborough  Marlborough 43-14
Sandwich Mashpee  Mashpee 34-7
Millis Medway  Medway 30-21
Dracut Methuen  Methuen 26-20
Mystic Valley Minuteman  Minuteman 44-8
Narragansett Murdock  Narragansett 13-12
Dennis-Yarmouth Nauset  Nauset 26-20
Wellesley Needham  Needham 14-13
Durfee New Bedford  New Bedford 32-6
St. John Paul II Monomoy  St. John Paul II 12-6
Brookline Newton North  Newton North 33-6
Blackstone Valley Nipmuc  Cancelled
Everett Masconomet  Everett 26-0
Plymouth South Plymouth North  Plymouth North 27-0
Quincy North Quincy  North Quincy 33-8
Uxbridge Northbridge  Northbridge 29-6
Holy Name Auburn  Auburn 39-12
Hanover Norwell  Hanover 20-7
Dedham Norwood  Dedham 26-6
Sharon Oliver Ames  Sharon 21-7
Bay Path Oxford  Oxford 22-6
Saugus Peabody  Peabody 38-6
Triton Pentucket Regional  Pentucket Regional 28-0
Revere Winthrop  Revere 18-6
East Bridgewater Rockland  Rockland 33-6
Pembroke Silver Lake  Silver Lake 25-8
Joseph Case Somerset-Berkley  Somerset-Berkley 41-19
Ipswich Hamilton-Wenham  Ipswich 36-0
South Boston Co-Op East Boston  East Boston 22-6
Southeastern Regional West Bridgewater  West Bridgewater 25-0
Reading Memorial Stoneham  Reading 28-26
Stoughton Canton  Stoughton 28-7
Blackstone-Millville/Hopedale Sutton/Douglas  Blackstone 21-0
Swampscott Marblehead  Marblehead 30-14
Shepherd Hill Tantasqua  Shepherd Hill 35-34
Cape Cod Tech Upper Cape Tech  Cape Cod Tech 6-0
Shrewsbury Wachusett  Wachusett 21-20
Melrose Wakefield  Melrose 34-13
Bourne Wareham  Bourne 39-0
Wayland Weston  Wayland 48-8
South Shore Vo-Tech Holbrook/Avon  South Shore 40-0
O’Bryant Boston Latin Academy  Boston Latin 28-8
Algonquin Westborough  Westborough 10-0
Maynard Milford  Milford 33-0
Holliston Westwood  Holliston 29-0
Walpole Weymouth  Weymouth 35-14
Abington Whitman-Hanson  Whitman-Hanson 16-0
Greater Lawrence Tech Whittier Tech  Greater Lawrence 16-0
Tewksbury Wilmington  Tewksbury 43-0
Winchester Woburn  Winchester 27-21
St. Mary’s Bishop Fenwick  Bishop Fenwick 60-0
Newburyport Amesbury  Amesbury 8-0
Old Rochester Apponequet  Old Rochester 35-7
Pope John XXIII Matignon/St. Joseph Prep  Pope John XXIII 26-0
Shawsheen Valley Tech Austin Prep  Austin Prep 14-8
Worcester Tech Gardner  Fri. 2 pm
Lynn Tech KIPP Academy  Lynn Tech 24-6
Frontier Mohawk Trail  Frontier 53-12